O nas

 

Historia firmy
Irlandzka firma Max Benjamin jest zarządzana przez dwóch braci, Marka i Davida Van den Bergh’ów.
Nazwa firmy pochodzi od imion ich siostrzeńców, Maxa i Bena, synów ich siostry Orli, założycielki firmy, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości świec od wczesnych lat 90’.

Oferta firmy ewoluowała przez lata poczynając od autorskiej gamy ręczne lanych świec kolumnowych Oberg po rozpoznawalną międzynarodowo markę, na którą obecnie składa się 17 linii zapachowych luksusowych świec z naturalnego wosku, a także rozpylaczy zapachu i linii kosmetyków do pielęgnacji dłoni i ciała.

Marka Max Benjamin stała się synonimem producenta zapachowych świec sojowych nie tylko w irlandii, zaopatrując także najlepsze sklepy detaliczne oraz ekskluzywne domy handlowe i perfumerie w Londynie, irlandii, Niemczech, Szwajcarii i Japonii.

Każda świeca Max Benjamin jest zaprojektowana i ręcznie wykonana w naszych pracowniach w Hrabstwie Wicklow w irlandii. Używamy mieszanki 100 % czystych naturalnych wosków i włoskich bawełnianych knotów bez zawartości ołowiu. Dla uzyskania unikalnej mieszanki aromatów dodajemy wyłącznie najwyższej jakości olejków eterycznych. 

 

 

Wosk naturalny
Mieszanka wosku użytego w świecach Max Benjamin jest uzyskiwana w 100% z zasobów naturalnych. Nie zawiera ona nafty - pochodnej ropy naftowej. Wosk ten jest biodegradowalny i stanowi odnawialne zasoby które nie naruszają równowagi ekologicznej. Kiedy zapalasz świecę perfumowaną Max Benjamin możesz delektować się unikalną atmosferą jaką zapewnia każdy zapach bez poczucia, że szkodzisz środowisku. W przeciwieństwie do parafiny nasz wosk pali się czyściej nie pozostawiając sadzy . Wosk użyty w naszych świecach pali się powoli, nie zawiera pestycydów ani materiałów genetycznie modyfikowanych.
Proces tworzenia naszego wosku zaczyna się od mieszania wosku z soi z naturalnymi i nienaruszającymi równowagi ekologicznej woskami takimi jak rzepakowy, pszczeli i kokosowy.